Kodi zonal Langsa, East Aceh, Aceh TamiangQyteti/qyteza ose krahina:Langsa, East Aceh, Aceh Tamiang
Kodi zonal:0641     (+62641)

Shteti:

Indonezia


Kodi zonal Langsa, East Aceh, Aceh Tamiang (Indonezia)


Prefiksi 0641 është kodi i zonës për Langsa, East Aceh, Aceh Tamiang. Dhe Langsa, East Aceh, Aceh Tamiang ndodhet në Indonezia. Nëse ndodheni jashtë Indonezia dhe dëshironi të telefononi një person në Langsa, East Aceh, Aceh Tamiang, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Indonezia është +62, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Langsa, East Aceh, Aceh Tamiang, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +62641.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +62641 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Langsa, East Aceh, Aceh Tamiang për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0062641.
Llogaritësi I numrit të telefonit