Kodi zonal Langenfeld RheinlandQyteti/qyteza ose krahina:Langenfeld Rheinland
Kodi zonal:02173     (+492173)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Langenfeld Rheinland (Gjermania)


Prefiksi 02173 është kodi i zonës për Langenfeld Rheinland. Dhe Langenfeld Rheinland ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Langenfeld Rheinland, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Langenfeld Rheinland, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +492173.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +492173 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Langenfeld Rheinland për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00492173.
Llogaritësi I numrit të telefonit