Kodi zonal Lamprechtshausen (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Lamprechtshausen

Kodi zonal / hyrja telefonike:

6274     (+43 6274)

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Lamprechtshausen (hyrja telefonike)


Prefiksi 6274 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Lamprechtshausen. Dhe Lamprechtshausen ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Lamprechtshausen, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Lamprechtshausen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 6274. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 6274 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Lamprechtshausen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 6274.