Kodi zonal KyaiklatQyteti/qyteza ose krahina:Kyaiklat
Kodi zonal:4548     (+95 4548)

Shteti:

MianmarPrefiksi 4548 është kodi i zonës për Kyaiklat. Dhe Kyaiklat ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Kyaiklat, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kyaiklat, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 4548.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +95 4548 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kyaiklat për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 4548.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Kyaiklat (Mianmar)