Kodi zonal Kwara (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Kwara

Kodi zonal / hyrja telefonike:

031     (+23431)

Shteti:

Nigeria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Kwara (hyrja telefonike)


Prefiksi 031 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kwara. Dhe Kwara ndodhet në Nigeria. Nëse ndodheni jashtë Nigeria dhe dëshironi të telefononi një person në Kwara, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Nigeria është +234 (00234), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kwara, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +234 31. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +234 31 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kwara për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00234 31.