Kodi zonal Kurgan-Tube (hyrja telefonike)



Qyteti/qyteza ose krahina:Kurgan-Tube

Kodi zonal / hyrja telefonike:

32222     (+992 32222)
32223     (+992 32223)

Shteti:

Taxhikistan

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Kurgan-Tube (hyrja telefonike)


Prefiksi 32223 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kurgan-Tube. Dhe Kurgan-Tube ndodhet në Taxhikistan. Nëse ndodheni jashtë Taxhikistan dhe dëshironi të telefononi një person në Kurgan-Tube, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Taxhikistan është +992 (00992), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kurgan-Tube, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +992 32223. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +992 32223 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kurgan-Tube për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00992 32223.