Kodi zonal Kudang (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Kudang

Kodi zonal / hyrja telefonike:

5546     (+220 5546)

Shteti:

Gambia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Kudang (hyrja telefonike)


Prefiksi 5546 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kudang. Dhe Kudang ndodhet në Gambia. Nëse ndodheni jashtë Gambia dhe dëshironi të telefononi një person në Kudang, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gambia është +220 (00220), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kudang, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +220 5546. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +220 5546 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kudang për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00220 5546.