Kodi zonal Kuanza NorteQyteti/qyteza ose krahina:Kuanza Norte
Kodi zonal:35     (+244 35)

Shteti:

AngolaPrefiksi 35 është kodi i zonës për Kuanza Norte. Dhe Kuanza Norte ndodhet në Angola. Nëse ndodheni jashtë Angola dhe dëshironi të telefononi një person në Kuanza Norte, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Angola është +244, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kuanza Norte, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +244 35.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +244 35 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kuanza Norte për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00244 35.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Kuanza Norte (Angola)