Kodi zonal Kozelets (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Kozelets

Kodi zonal / hyrja telefonike:

4646     (+380 4646)

Shteti:

Ukraina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Kozelets (hyrja telefonike)


Prefiksi 4646 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kozelets. Dhe Kozelets ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Kozelets, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380 (00380), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kozelets, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 4646. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +380 4646 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kozelets për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 4646.