Kodi zonal KostyantynivkaQyteti/qyteza ose krahina:Kostyantynivka
Kodi zonal:6272     (+380 6272)

Shteti:

Ukraina


Kodi zonal Kostyantynivka (Ukraina)


Prefiksi 6272 është kodi i zonës për Kostyantynivka. Dhe Kostyantynivka ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Kostyantynivka, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kostyantynivka, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 6272.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +380 6272 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kostyantynivka për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 6272.
Llogaritësi I numrit të telefonit