Kodi zonal Korntal-MünchingenQyteti/qyteza ose krahina:Korntal-Münchingen
Kodi zonal:07150     (+497150)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Korntal-Münchingen (Gjermania)


Prefiksi 07150 është kodi i zonës për Korntal-Münchingen. Dhe Korntal-Münchingen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Korntal-Münchingen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Korntal-Münchingen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497150.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497150 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Korntal-Münchingen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497150.
Llogaritësi I numrit të telefonit