Kodi zonal Königstein Sächs SchweizQyteti/qyteza ose krahina:Königstein Sächs Schweiz
Kodi zonal:035021     (+4935021)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Königstein Sächs Schweiz (Gjermania)


Prefiksi 035021 është kodi i zonës për Königstein Sächs Schweiz. Dhe Königstein Sächs Schweiz ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Königstein Sächs Schweiz, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Königstein Sächs Schweiz, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4935021.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4935021 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Königstein Sächs Schweiz për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004935021.
Llogaritësi I numrit të telefonit