Kodi zonal Kili Atoll (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Kili Atoll

Kodi zonal / hyrja telefonike:

5453     (+692 5453)

Shteti:

Ishujt Marshall

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Kili Atoll (hyrja telefonike)


Prefiksi 5453 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kili Atoll. Dhe Kili Atoll ndodhet në Ishujt Marshall. Nëse ndodheni jashtë Ishujt Marshall dhe dëshironi të telefononi një person në Kili Atoll, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ishujt Marshall është +692 (00692), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kili Atoll, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +692 5453. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +692 5453 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kili Atoll për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00692 5453.