Kodi zonal Kiffa (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Kiffa

Kodi zonal / hyrja telefonike:

4563     (+222 4563)

Shteti:

Mauritania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Kiffa (hyrja telefonike)


Prefiksi 4563 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kiffa. Dhe Kiffa ndodhet në Mauritania. Nëse ndodheni jashtë Mauritania dhe dëshironi të telefononi një person në Kiffa, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mauritania është +222 (00222), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kiffa, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +222 4563. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +222 4563 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kiffa për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00222 4563.