Kodi zonal Kete-Krachi (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Kete-Krachi

Kodi zonal / hyrja telefonike:

03624     (+2333624)

Shteti:

Gana

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Kete-Krachi (hyrja telefonike)


Prefiksi 03624 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kete-Krachi. Dhe Kete-Krachi ndodhet në Gana. Nëse ndodheni jashtë Gana dhe dëshironi të telefononi një person në Kete-Krachi, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gana është +233 (00233), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kete-Krachi, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +233 3624. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +233 3624 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kete-Krachi për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00233 3624.