Kodi zonal Kempsey, Taree, Lord Howe Island, Muswellbrook (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Kempsey, Taree, Lord Howe Island, Muswellbrook

Kodi zonal / hyrja telefonike:

0255     (+61255)

Shteti:

Australia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Kempsey, Taree, Lord Howe Island, Muswellbrook (hyrja telefonike)


Prefiksi 0255 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kempsey, Taree, Lord Howe Island, Muswellbrook. Dhe Kempsey, Taree, Lord Howe Island, Muswellbrook ndodhet në Australia. Nëse ndodheni jashtë Australia dhe dëshironi të telefononi një person në Kempsey, Taree, Lord Howe Island, Muswellbrook, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Australia është +61 (0061), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kempsey, Taree, Lord Howe Island, Muswellbrook, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +61 255. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +61 255 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kempsey, Taree, Lord Howe Island, Muswellbrook për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0061 255.