Kodi zonal Kematen an der KremsQyteti/qyteza ose krahina:Kematen an der Krems
Kodi zonal:7228     (+43 7228)

Shteti:

AustriaPrefiksi 7228 është kodi i zonës për Kematen an der Krems. Dhe Kematen an der Krems ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Kematen an der Krems, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kematen an der Krems, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 7228.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 7228 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kematen an der Krems për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 7228.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Kematen an der Krems (Austria)