Kodi zonal Kazarman (Toguz-Toro)Qyteti/qyteza ose krahina:Kazarman (Toguz-Toro)
Kodi zonal:3738     (+996 3738)

Shteti:

Kirgistani


Kodi zonal Kazarman (Toguz-Toro) (Kirgistani)


Prefiksi 3738 është kodi i zonës për Kazarman (Toguz-Toro). Dhe Kazarman (Toguz-Toro) ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Kazarman (Toguz-Toro), përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kazarman (Toguz-Toro), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3738.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +996 3738 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kazarman (Toguz-Toro) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3738.
Llogaritësi I numrit të telefonit