Kodi zonal Katsch an der MurQyteti/qyteza ose krahina:Katsch an der Mur
Kodi zonal:3588     (+43 3588)

Shteti:

AustriaPrefiksi 3588 është kodi i zonës për Katsch an der Mur. Dhe Katsch an der Mur ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Katsch an der Mur, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Katsch an der Mur, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 3588.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 3588 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Katsch an der Mur për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 3588.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Katsch an der Mur (Austria)