Kodi zonal Kato NevrokopiQyteti/qyteza ose krahina:Kato Nevrokopi
Kodi zonal:2523     (+30 2523)

Shteti:

Greqia


Kodi zonal Kato Nevrokopi (Greqia)


Prefiksi 2523 është kodi i zonës për Kato Nevrokopi. Dhe Kato Nevrokopi ndodhet në Greqia. Nëse ndodheni jashtë Greqia dhe dëshironi të telefononi një person në Kato Nevrokopi, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Greqia është +30, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kato Nevrokopi, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +30 2523.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +30 2523 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kato Nevrokopi për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0030 2523.
Llogaritësi I numrit të telefonit