Kodi zonal Kantbalu



Qyteti/qyteza ose krahina:Kantbalu

Kodi zonal:

7527     (+95 7527)

Shteti:

Mianmar

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Kantbalu, Mianmar


Prefiksi 7527 është kodi i zonës për Kantbalu. Dhe Kantbalu ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Kantbalu, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95 (0095), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kantbalu, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 7527. Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +95 7527 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kantbalu për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 7527.