Kodi zonal Kamyanka-Buzka (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Kamyanka-Buzka

Kodi zonal / hyrja telefonike:

3254     (+380 3254)

Shteti:

Ukraina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Kamyanka-Buzka (hyrja telefonike)


Prefiksi 3254 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kamyanka-Buzka. Dhe Kamyanka-Buzka ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Kamyanka-Buzka, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380 (00380), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kamyanka-Buzka, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 3254. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +380 3254 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kamyanka-Buzka për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 3254.