Kodi zonal Kadjy-SaiQyteti/qyteza ose krahina:Kadjy-Sai
Kodi zonal:3961     (+996 3961)

Shteti:

Kirgistani


Kodi zonal Kadjy-Sai (Kirgistani)


Prefiksi 3961 është kodi i zonës për Kadjy-Sai. Dhe Kadjy-Sai ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Kadjy-Sai, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kadjy-Sai, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3961.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +996 3961 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kadjy-Sai për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3961.
Llogaritësi I numrit të telefonit