Kodi zonal Jwaneng (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Jwaneng

Kodi zonal / hyrja telefonike:

588     (+267 588)

Shteti:

Bocvana

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Jwaneng (hyrja telefonike)


Prefiksi 588 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Jwaneng. Dhe Jwaneng ndodhet në Bocvana. Nëse ndodheni jashtë Bocvana dhe dëshironi të telefononi një person në Jwaneng, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Bocvana është +267 (00267), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Jwaneng, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +267 588. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +267 588 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Jwaneng për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00267 588.