Kodi zonal Itacurubi de La CordilleraQyteti/qyteza ose krahina:Itacurubi de La Cordillera
Kodi zonal:518     (+595 518)

Shteti:

Paraguai


Kodi zonal Itacurubi de La Cordillera (Paraguai)


Prefiksi 518 është kodi i zonës për Itacurubi de La Cordillera. Dhe Itacurubi de La Cordillera ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Itacurubi de La Cordillera, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Itacurubi de La Cordillera, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 518.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +595 518 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Itacurubi de La Cordillera për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 518.
Llogaritësi I numrit të telefonit