Kodi zonal Imperia, Sanremo (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Imperia, Sanremo

Kodi zonal / hyrja telefonike:

0184     (+39184)

Shteti:

Italia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Imperia, Sanremo (hyrja telefonike)


Prefiksi 0184 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Imperia, Sanremo. Dhe Imperia, Sanremo ndodhet në Italia. Nëse ndodheni jashtë Italia dhe dëshironi të telefononi një person në Imperia, Sanremo, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Italia është +39 (0039), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Imperia, Sanremo, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +39 0184.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +39 0184 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Imperia, Sanremo për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0039 0184.