Kodi zonal HorodyshcheQyteti/qyteza ose krahina:Horodyshche
Kodi zonal:4734     (+380 4734)

Shteti:

UkrainaPrefiksi 4734 është kodi i zonës për Horodyshche. Dhe Horodyshche ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Horodyshche, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Horodyshche, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 4734.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +380 4734 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Horodyshche për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 4734.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Horodyshche (Ukraina)