Kodi zonal Horb-DettingenQyteti/qyteza ose krahina:Horb-Dettingen
Kodi zonal:07482     (+497482)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Horb-Dettingen (Gjermania)


Prefiksi 07482 është kodi i zonës për Horb-Dettingen. Dhe Horb-Dettingen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Horb-Dettingen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Horb-Dettingen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497482.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497482 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Horb-Dettingen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497482.
Llogaritësi I numrit të telefonit