Kodi zonal Holzminden-NeuhausQyteti/qyteza ose krahina:Holzminden-Neuhaus
Kodi zonal:05536     (+495536)

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 05536 është kodi i zonës për Holzminden-Neuhaus. Dhe Holzminden-Neuhaus ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Holzminden-Neuhaus, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Holzminden-Neuhaus, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +495536.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +495536 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Holzminden-Neuhaus për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00495536.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Holzminden-Neuhaus (Gjermania)