Kodi zonal Hollenstein an der Ybbs (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Hollenstein an der Ybbs

Kodi zonal / hyrja telefonike:

7445     (+43 7445)

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Hollenstein an der Ybbs (hyrja telefonike)


Prefiksi 7445 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Hollenstein an der Ybbs. Dhe Hollenstein an der Ybbs ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Hollenstein an der Ybbs, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Hollenstein an der Ybbs, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 7445. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 7445 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Hollenstein an der Ybbs për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 7445.