Kodi zonal Hokitika, Franz Josef Glacier, Fox Glacier, Haast (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Hokitika, Franz Josef Glacier, Fox Glacier, Haast

Kodi zonal / hyrja telefonike:

0375     (+64375)

Shteti:

Zelanda e Re / Aotearoa

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Hokitika, Franz Josef Glacier, Fox Glacier, Haast (hyrja telefonike)


Prefiksi 0375 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Hokitika, Franz Josef Glacier, Fox Glacier, Haast. Dhe Hokitika, Franz Josef Glacier, Fox Glacier, Haast ndodhet në Zelanda e Re / Aotearoa. Nëse ndodheni jashtë Zelanda e Re / Aotearoa dhe dëshironi të telefononi një person në Hokitika, Franz Josef Glacier, Fox Glacier, Haast, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Zelanda e Re / Aotearoa është +64 (0064), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Hokitika, Franz Josef Glacier, Fox Glacier, Haast, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +64 375. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +64 375 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Hokitika, Franz Josef Glacier, Fox Glacier, Haast për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0064 375.