Kodi zonal Herrsching a Ammersee (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Herrsching a Ammersee

Kodi zonal / hyrja telefonike:

08152     (+498152)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Herrsching a Ammersee (hyrja telefonike)


Prefiksi 08152 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Herrsching a Ammersee. Dhe Herrsching a Ammersee ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Herrsching a Ammersee, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Herrsching a Ammersee, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 8152. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 8152 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Herrsching a Ammersee për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 8152.