Kodi zonal Herbstein-Stockhausen (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Herbstein-Stockhausen

Kodi zonal / hyrja telefonike:

06647     (+496647)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Herbstein-Stockhausen (hyrja telefonike)


Prefiksi 06647 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Herbstein-Stockhausen. Dhe Herbstein-Stockhausen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Herbstein-Stockhausen, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Herbstein-Stockhausen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 6647. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 6647 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Herbstein-Stockhausen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 6647.