Kodi zonal Herbolzheim BreisgauQyteti/qyteza ose krahina:Herbolzheim Breisgau
Kodi zonal:07643     (+497643)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Herbolzheim Breisgau (Gjermania)


Prefiksi 07643 është kodi i zonës për Herbolzheim Breisgau. Dhe Herbolzheim Breisgau ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Herbolzheim Breisgau, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Herbolzheim Breisgau, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497643.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497643 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Herbolzheim Breisgau për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497643.
Llogaritësi I numrit të telefonit