Kodi zonal Hatten-Sandkrug (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Hatten-Sandkrug

Kodi zonal / hyrja telefonike:

04481     (+494481)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Hatten-Sandkrug (hyrja telefonike)


Prefiksi 04481 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Hatten-Sandkrug. Dhe Hatten-Sandkrug ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Hatten-Sandkrug, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Hatten-Sandkrug, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 4481. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 4481 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Hatten-Sandkrug për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 4481.