Kodi zonal HaifaQyteti/qyteza ose krahina:Haifa
Kodi zonal:04     (+9724)

Shteti:

Izraeli


Kodi zonal Haifa (Izraeli)


Prefiksi 04 është kodi i zonës për Haifa. Dhe Haifa ndodhet në Izraeli. Nëse ndodheni jashtë Izraeli dhe dëshironi të telefononi një person në Haifa, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Izraeli është +972, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Haifa, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +9724.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +9724 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Haifa për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 009724.
Llogaritësi I numrit të telefonit