Kodi zonal HaejuQyteti/qyteza ose krahina:Haeju
Kodi zonal:45     (+850 45)

Shteti:

Korea Veriore


Kodi zonal Haeju (Korea Veriore)


Prefiksi 45 është kodi i zonës për Haeju. Dhe Haeju ndodhet në Korea Veriore. Nëse ndodheni jashtë Korea Veriore dhe dëshironi të telefononi një person në Haeju, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Korea Veriore është +850, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Haeju, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +850 45.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +850 45 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Haeju për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00850 45.
Llogaritësi I numrit të telefonit