Kodi zonal Gunzenhausen-CronheimQyteti/qyteza ose krahina:Gunzenhausen-Cronheim
Kodi zonal:09836     (+499836)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Gunzenhausen-Cronheim (Gjermania)


Prefiksi 09836 është kodi i zonës për Gunzenhausen-Cronheim. Dhe Gunzenhausen-Cronheim ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Gunzenhausen-Cronheim, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Gunzenhausen-Cronheim, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499836.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499836 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Gunzenhausen-Cronheim për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499836.
Llogaritësi I numrit të telefonit