Kodi zonal GuéckédouQyteti/qyteza ose krahina:Guéckédou
Kodi zonal:3097     (+224 3097)

Shteti:

Guineja


Kodi zonal Guéckédou (Guineja)


Prefiksi 3097 është kodi i zonës për Guéckédou. Dhe Guéckédou ndodhet në Guineja. Nëse ndodheni jashtë Guineja dhe dëshironi të telefononi një person në Guéckédou, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Guineja është +224, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Guéckédou, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +224 3097.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +224 3097 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Guéckédou për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00224 3097.
Llogaritësi I numrit të telefonit