Kodi zonal Greven WestfQyteti/qyteza ose krahina:Greven Westf
Kodi zonal:02571     (+492571)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Greven Westf (Gjermania)


Prefiksi 02571 është kodi i zonës për Greven Westf. Dhe Greven Westf ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Greven Westf, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Greven Westf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +492571.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +492571 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Greven Westf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00492571.
Llogaritësi I numrit të telefonit