Kodi zonal GoychayQyteti/qyteza ose krahina:Goychay
Kodi zonal:20     (+994 20)

Shteti:

Azerbajxhani


Kodi zonal Goychay (Azerbajxhani)


Prefiksi 20 është kodi i zonës për Goychay. Dhe Goychay ndodhet në Azerbajxhani. Nëse ndodheni jashtë Azerbajxhani dhe dëshironi të telefononi një person në Goychay, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Azerbajxhani është +994, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Goychay, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +994 20.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +994 20 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Goychay për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00994 20.
Llogaritësi I numrit të telefonit