Kodi zonal Göppingen-Hohenstaufen (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Göppingen-Hohenstaufen

Kodi zonal / hyrja telefonike:

07165     (+497165)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Göppingen-Hohenstaufen (hyrja telefonike)


Prefiksi 07165 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Göppingen-Hohenstaufen. Dhe Göppingen-Hohenstaufen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Göppingen-Hohenstaufen, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Göppingen-Hohenstaufen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 7165. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 7165 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Göppingen-Hohenstaufen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 7165.