Kodi zonal Garoua (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Garoua

Kodi zonal / hyrja telefonike:

22227     (+237 22227)

Shteti:

Kameruni

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Garoua (hyrja telefonike)


Prefiksi 22227 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Garoua. Dhe Garoua ndodhet në Kameruni. Nëse ndodheni jashtë Kameruni dhe dëshironi të telefononi një person në Garoua, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kameruni është +237 (00237), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Garoua, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +237 22227. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +237 22227 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Garoua për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00237 22227.