Kodi zonal Garden Route (Oudtshoorn, Knysna, Plettenberg Bay, Mossel Bay, George) (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Garden Route (Oudtshoorn, Knysna, Plettenberg Bay, Mossel Bay, George)

Kodi zonal / hyrja telefonike:

044     (+2744)

Shteti:

Afrika e Jugut

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Garden Route (Oudtshoorn, Knysna, Plettenberg Bay, Mossel Bay, George) (hyrja telefonike)


Prefiksi 044 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Garden Route (Oudtshoorn, Knysna, Plettenberg Bay, Mossel Bay, George). Dhe Garden Route (Oudtshoorn, Knysna, Plettenberg Bay, Mossel Bay, George) ndodhet në Afrika e Jugut. Nëse ndodheni jashtë Afrika e Jugut dhe dëshironi të telefononi një person në Garden Route (Oudtshoorn, Knysna, Plettenberg Bay, Mossel Bay, George), përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Afrika e Jugut është +27 (0027), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Garden Route (Oudtshoorn, Knysna, Plettenberg Bay, Mossel Bay, George), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +27 44. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +27 44 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Garden Route (Oudtshoorn, Knysna, Plettenberg Bay, Mossel Bay, George) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0027 44.