Kodi zonal Fürfeld Kr Bad KreuznachQyteti/qyteza ose krahina:Fürfeld Kr Bad Kreuznach
Kodi zonal:06709     (+496709)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Fürfeld Kr Bad Kreuznach (Gjermania)


Prefiksi 06709 është kodi i zonës për Fürfeld Kr Bad Kreuznach. Dhe Fürfeld Kr Bad Kreuznach ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Fürfeld Kr Bad Kreuznach, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Fürfeld Kr Bad Kreuznach, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +496709.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +496709 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Fürfeld Kr Bad Kreuznach për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00496709.
Llogaritësi I numrit të telefonit