Kodi zonal Friedland b BeeskowQyteti/qyteza ose krahina:Friedland b Beeskow
Kodi zonal:033676     (+4933676)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Friedland b Beeskow (Gjermania)


Prefiksi 033676 është kodi i zonës për Friedland b Beeskow. Dhe Friedland b Beeskow ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Friedland b Beeskow, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Friedland b Beeskow, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4933676.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4933676 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Friedland b Beeskow për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004933676.
Llogaritësi I numrit të telefonit