Kodi zonal FoggiaQyteti/qyteza ose krahina:Foggia
Kodi zonal:0881     (+39881)

Shteti:

Italia


Kodi zonal Foggia (Italia)


Prefiksi 0881 është kodi i zonës për Foggia. Dhe Foggia ndodhet në Italia. Nëse ndodheni jashtë Italia dhe dëshironi të telefononi një person në Foggia, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Italia është +39, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Foggia, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +39881.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +39881 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Foggia për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0039881.
Llogaritësi I numrit të telefonit