Kodi zonal Foggia (Apricena, San Giovanni Rotondo, Tremiti) (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Foggia (Apricena, San Giovanni Rotondo, Tremiti)

Kodi zonal / hyrja telefonike:

0882     (+39882)

Shteti:

Italia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Foggia (Apricena, San Giovanni Rotondo, Tremiti) (hyrja telefonike)


Prefiksi 0882 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Foggia (Apricena, San Giovanni Rotondo, Tremiti). Dhe Foggia (Apricena, San Giovanni Rotondo, Tremiti) ndodhet në Italia. Nëse ndodheni jashtë Italia dhe dëshironi të telefononi një person në Foggia (Apricena, San Giovanni Rotondo, Tremiti), përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Italia është +39 (0039), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Foggia (Apricena, San Giovanni Rotondo, Tremiti), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +39 0882.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +39 0882 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Foggia (Apricena, San Giovanni Rotondo, Tremiti) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0039 0882.