Kodi zonal FeodosiyaQyteti/qyteza ose krahina:Feodosiya

Kodi zonal:

6562     (+380 6562)

Shteti:

Ukraina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Feodosiya, Ukraina


Prefiksi 6562 është kodi i zonës për Feodosiya. Dhe Feodosiya ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Feodosiya, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380 (00380), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Feodosiya, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 6562. Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +380 6562 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Feodosiya për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 6562.