Kodi zonal Eslöv-Höör (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Eslöv-Höör

Kodi zonal / hyrja telefonike:

0413     (+46413)

Shteti:

Suedia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Eslöv-Höör (hyrja telefonike)


Prefiksi 0413 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Eslöv-Höör. Dhe Eslöv-Höör ndodhet në Suedia. Nëse ndodheni jashtë Suedia dhe dëshironi të telefononi një person në Eslöv-Höör, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Suedia është +46 (0046), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Eslöv-Höör, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +46 413. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +46 413 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Eslöv-Höör për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0046 413.